Námořnické léto

Námořnické léto – prázdninový program pro děti

 Tento projekt byl realizován v Místní knihovně v Třanovicích ve dnech od 20.-24.7. 2015.

Děti přicházely každý den v době od 8.30 – 11.30 hod. Každý den byl pro ně připraven program s námořnickou tématikou. Četli jsme příběhy z knížky „Muž v podpalubí“, odpovídali na soutěžní otázky týkající se textu. Děti plnily úkoly spojené s námořnickými hodnostmi. Soutěže se konaly venku, v přírodě, na hřišti i v knihovně.

Také každý den kreativně tvořily a vyrobily si „pirátskou truhličku na zlaťáky“, „piráta na roličce od toaletního papíru“, rybu z nafukovacích tvarovacích balónků, magnetky s obrázky moře a želvu z PET láhve. Své dovednosti si mohly vyzkoušet i ve skládání PUZZLE obrázků.

Každý den se dozvěděly informace o nějakém známém námořníkovi, nebo objeviteli, které pak zhodnotily v kontrolním testíku. Nechyběly ani křížovky a bludiště s námořnickou tématikou. Po nasbírání potřebných bodů a „zlaťáků“, se mohly vydat na „Plavbu kolem světa“ a najít „pirátský poklad“, ve starém lodním kufru, který si pak mohly odnést domů.

Všech zúčastněných dětí bylo – 21. Cílem prázdninového programu byl smysluplně – hravou formou využít volný čas dětí.

 

 

Akce Námořnické léto byla finančně podpořena společností Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. v rámci programu „Dobrý soused“